App Store z Windows 8.1 ujawniony na zdjęciach

Premiera wersji testowej Windows 8.1 zbliża się wielkimi krokami, jednakże do tej pory nie mieliśmy okazji zobaczyć, jak będzie wyglądać nowy sklep z aplikacjami. W weekend do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia przedstawiające uaktualniony moduł. Microsoft postawił na odświeżenie designu, które pozwoli na łatwiejsze wyszukiwanie i instalowanie aplikacji.

Nowy Windows Store odznacza się przede wszystkim bardziej przejrzystym wyglądem, który nawiązuje do nowoczesnych trendów. Przeglądając aplikacje, użytkownik może w szybki sposób dostrzec najważniejsze funkcje danego programu, co ułatwi mu podjęcie decyzji o jego przydatności.

windows 8.1 app store 1

Ponadto użytkownicy posiadający jedną z wersji Windows 8.1, która wyciekła do internetu, mogą już ściągać niektóre z aplikacji przygotowanych dla tego systemu (chociażby klient Twittera). Microsoft uaktualnił również wszystkie programy, które natywnie będą wbudowane w Windows 8.1.

windows 8.1 app store 2

windows 8.1 app store 3

Oficjalna wersja testowa Windows 8.1 będzie dostępna do pobrania już 26 czerwca. Pełnoprawna premiera aktualizacji do Windows 8 planowana jest na ostatni kwartał bieżącego roku.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.