Xbox One: możliwość nagrywania programów telewizyjnych?

Pierwsze prezentacje Xbox One wskazywały, że będzie to urządzenie zorientowane nie tylko na granie, ale również oglądanie TV. Ze względu na krytykę, Microsoft zmienił strategię, skupiając się przede wszystkim na grach. Kolejne funkcje związane z telewizją pojawiają się jednak w konsoli. W tym roku użytkownicy mogą otrzymać możliwość nagrywania programów telewizyjnych.

Paul Thurrott, który znany jest z powiązań z Microsoftem, poinformował na swojej stronie internetowej, że Xbox One może otrzymać funkcję nagrywania programów telewizyjnych. Rozwiązanie to miałoby się pojawić jeszcze w tym roku.

Obecnie nieznane są dokładne szczegóły tej funkcji. Xbox One posiada jednak wejście HDMI, poprzez które podłączyć można zewnętrzny dekoder TV. W taki sposób konsola umożliwia pauzowanie programu telewizyjnego. Możliwość nagrywania telewizji jest zatem bardzo prawdopodobna.

Problemem może okazać się niewielki dysk konsoli. 500 GB to zdecydowanie za mało, by trzymać na nim gry, pliki multimedialne i programy TV. Być może Microsoft umożliwi nagrywanie bezpośrednio na dysk podłączony za pomocą USB.

Microsoft nie skomentował jeszcze powyższych doniesień.

Źródło: Polygon via Instalki

1 thoughts on “Xbox One: możliwość nagrywania programów telewizyjnych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *