Xbox SmartGlass bije rekordy popularności

W październiku ubiegłego roku Microsoft wydał pierwszą wersję aplikacji Xbox SmartGlass dla Windows 8. Jak się okazało, możliwość zdalnego sterowania funkcjami konsoli Xbox 360 szybko zdobyło globalne uznanie. W międzyczasie pojawiły się m.in. dedykowane wersje dla Windows Phone, a także Androida czy iOS. Microsoft pochwalił się właśnie nowymi statystykami popularności SmartGlass.

W przeciągu 9 miesięcy od pojawienia się aplikacji, pobrało ją łącznie już ponad 17 milionów razy. Dane te dotyczą wszystkich dostępnych wersji. Ponadto 89% użytkowników korzysta z niej przynajmniej raz w tygodniu, zaś dziennie osoba posiadająca SmartGlass spędza przy niej około 16 minut. Tym samym jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji Microsoftu i według zapowiedzi, jej możliwości nie zostały jeszcze wykorzystane w pełni. Te uświadczymy przy okazji premiery konsoli Xbox One, gdzie firma z Redmond już w trakcie pierwszego pokazu chwaliła się szerszym niż dotychczas wykorzystaniem SmartGlass.

Na dzień dzisiejszy zapowiadane funkcje oznaczać będą możliwość współpracy aż 16 aplikacji SmartGlass jednocześnie, uruchamianych z poziomu kilku kompatybilnych urządzeń. Ponadto na przykładzie gry Dead Rising 3, prezentowanej na targach E3, pokazano nowe możliwości integracji, które zapewne niebawem będą standardowym dodatkiem w tytułach nowej generacji. Więcej nowości jakie znajdą się w aplikacji pod kątem współpracy z nową konsolą, powinniśmy poznać jeszcze w tym roku.

Źródło: Neowin

One thought on “Xbox SmartGlass bije rekordy popularności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *