Skype dla Androida doczekał się nowego wyglądu

Skype to jeden z kluczowych produktów Microsoftu, który ponadto jest najpopularniejszym komunikatorem na świecie. Nie dziwią zatem regularne prace nad kolejnymi poprawkami. W ciągu ostatnich miesięcy firma z Redmond pracowała nad usprawnieniami przede wszystkim z myślą o Windows 8 i Windows Phone 8. Główną tego przyczyną była chęć dopasowania aplikacji pod kątem możliwości i wyglądu nowego systemu operacyjnego. W końcu nadeszła pora na nową wersję Skype dla Androida, który doczekał się całkowicie nowego wyglądu.

Na oficjalnym blogu pojawił się wpis o dostępności nowej wersji komunikatora Skype dla Androida w wersji od 4.0 wzwyż. Zgodnie z nową polityką Microsoftu, nowy wygląd został dostosowany do wersji Modern. Zdaniem Dereka Snydera, odpowiedzialnego za dział marketingu działu Skype, jest to “całkowicie nowa aplikacja, która dostarcza nowe możliwości komunikacji, zaś nowy wygląd sprawia, że nawigacja jest szybsza i bardziej intuicyjna“. Marketingowe zapewnienia to jedno, jednak prawdziwość tych doniesień już niebawem zostanie zweryfikowana przez samych użytkowników. Z tej okazji opublikowano również materiał promujący odświeżony komunikator, którego prezentujemy poniżej.

Na dzień dzisiejszy Skype dla Androida pobrało już ponad 100 milionów osób, co daje wzrost o 25 mln nowych użytkowników w ciągu ostatniego roku. Najnowszą wersję można pobrać przechodząc pod ten adres.

Źródło: Skype Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *