Steam: co drugi użytkownik platformy korzysta z Windows 10

Windows 10 i Steam

Najnowsze statystyki udostępnione przez platformę Steam ewidentnie wskazują, że dla graczy Windows 10 jest obecnie najlepszym systemem operacyjnym. Wersja 64-bitowa jest już zainstalowana na 49,10% wszystkich komputerów z platformą Valve.

Jeżeli dodamy do tego 1,25% zasięgu wersji 32-bitowej, okaże się, że co drugi użytkownik Steam korzysta już z Windows 10.

Drugim pod względem popularności systemem na Steamie jest Windows 7 w wersji 64-bitowej. Podium zamyka Windows 8.1, także 64-bit.

Systemy Microsoftu są obecne na 95,6% urządzeń z platformą Steam. OS X odpowiada za 3,44%, a Linux za zaledwie 0,87%. Starania Valve mające uczynić z „pingwinka” platformę gamingową najwyraźniej spaliły na panewce.

steam systemy operacyjne
Popularność systemów wśród użytkowników Steama

Statystyki Steam dostarczają nam również kilku innych ciekawych informacji. Obecnie najpopularniejszą kartą graficzną jest GeForce GTX 970, który wyprzedza GTX-a 960 oraz GTX-a 750 Ti. Ranking jest zdominowany przez karty Nvidii oraz zintegrowane układy Intela. Dopiero na dziewiętnastym miejscu pojawia się pierwszy Radeon – HD 7900 Series.

W przypadku pamięci RAM najpopularniejszą wartością jest 8 GB. Zaraz po niej użytkownicy cenią sobie ponad 12 GB, a na trzecim miejscu uplasowało się 4 GB.

Najczęściej wykorzystywaną rozdzielczością jest obecnie popularne Full HD (1920 x 1080 pikseli). Co czwarty użytkownik wciąż gra w HD (1366 x 768 pikseli). 4K nie zostało w ogóle ujęte w zestawieniu i trafiło do kategorii „inne”.

Źródło: Steam via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *