Microsoft opublikował IE9 Platform Preview 7

Na oficjalnym blogu systemu Windows pojawiła się informacja o dostępności siódmej edycji Platform Preview przeglądarki Internet Explorer 9. Prototyp dostępny jest do pobrania jak zawsze ze strony Internet Explorer Test Drive.

Poprzednie wydanie (Platform Preview 6) ukazało się 28 października, a w połowie września zaprezentowano publiczną wersję beta Internet Explorer 9. Jak możemy dowiedzieć się z firmowego bloga została ona pobrania do tej pory ponad 13 milionów razy.

IE 9 Platform Preview 7 skupia się przede wszystkich nad lepszą wydajnością nowego silnika JavaScriptu – Chakra. Według wyliczeń Microsoftu od czasu pierwszej prezentacji jego wydajność wzrosła o 345%. Najnowsze testy wskazują, że wersja Platform Preview 7 wypada najlepiej spośród dostępnych przeglądarek w teście WebKit SunSpider.

Źródło: Microsoft

Microsoft zachęca wszystkich użytkowników do testowania Internet Explorer 9 Platform Preview 7. Na stronie Internet Explorer Test Drive znaleźć można odnośnik do pobrania prototypu oraz linki do rozmaitych testów wydajności (HTML5 Sudoku, Galactic czy Shakespeare’s Tag Cloud).

Źródło: Microsoft

One thought on “Microsoft opublikował IE9 Platform Preview 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *