Tak będą wyglądały nowe ikony w Windows 10 21H2

Aktualizacja Windows 10 21H2, znana także jako Sun Valley, przyniesie wielkie zmiany w zakresie wyglądu interfejsu. O kilku z nich już pisaliśmy: nowe Centrum Akcji, nowy pasek zadań, czy też zaokrąglone rogi okienek w Windows 10 przyniosą długo wyczekiwane odświeżenie wizualne systemu rozwijanego przez firmę Microsoft. Do oficjalnych doniesień dołącza kolejne, tym razem związane z ikonami w Eksploratorze Plików. Te zagościły właśnie w Windows 10 Build 21343.

Nowe ikony w Eksploratorze Plików Windows 10 21H2

Nowości w Windows 10 Insider Preview Build 21343 zostały opisane na oficjalnym blogu Windows. Z opublikowanego tam wpisu dowiadujemy się, że pośród wielu nowych ikon w przyszłych wydaniach Windowsa 10 zagoszczą także nowe ikony w Eksploratorze Plików. Zmieni się łącznie kilka rzeczy – orientacja ikon folderów i domyślnych ikon typów plików, celem zapewnienia większej spójności pomiędzy większą liczbą produktów firmy Microsoft wyświetlających pliki. W szczególności foldery użytkownika najwyższego poziomu, takie jak Pulpit, Dokumenty, Pobrane i Obrazy, zyskają nowy wygląd, który powinien ułatwić ich rozróżnienie już na pierwszy rzut oka. I tak, ikona Kosza również została zaktualizowana.

Nowe ikony w Eksploratorze Plików - Windows 10
Nowe ikony w Eksploratorze Plików w Windows 10 21H2 / Źródło: Microsoft
Nowe ikony w Eksploratorze Plików - 21H2
Nowe ikony w Eksploratorze Plików w Windows 10 21H2 / Źródło: Microsoft Źródło: Microsoft

To nie koniec zmian, a kolejne grafiki dodawane będą na przestrzeni czasu.

Aktualizacje ikon pojawią się wraz z kilkoma poprawkami w zakresie interfejsu Eksploratora Plików. Microsoft doda dodatkowe wypełnienie między elementami w tym miejscu i udostępni tryb kompaktowy, pozwalający powrócić do klasycznego trybu Eksploratora Plików. Zaktualizowany widok eksploratora jest nieco bardziej zoptymalizowany pod kątem obsługi dotykowej.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *