Windows 8 Milestone 3 Build 7989 w sieci

Z tygodnia na tydzień napływają do nas nowe informacje o systemie Windows 8. Projekt nie jest już wielką tajemnicą bowiem na początku czerwca Microsoft zaprezentował oficjalnie nowy interfejs dla urządzeń mobilnych, który znajdziemy w kolejnej odsłonie “okienek”. Do sieci wyciekł właśnie kolejny build wersji Milestone 3.

W sobotę na prywatnych serwerach FTP pojawiła się wersja oznaczona jako Windows 8 Milestone 3 Build 7989. Obraz systemu zajmuje 3.54GB. Jest to czwarty wyciek systemu po kompilacjach 7850, 7955 i 7959.

Windows 8 Milestone 3 Build 7989
Windows 8 Milestone 3 Build 7989

W najnowszej kompilacji możemy zaobserwować między innymi nowe tapety. Oczywiście Windows 8 jest jeszcze daleki od oficjalnej dostępności, a wersje dostępne w sieci nie oddają tego co zobaczymy w finalnym produkcie. Publiczna beta pojawi się prawdopodobnie po konferencji Build 2011, która odbędzie się na początku września bieżącego roku. Jeżeli Microsoft zachowa plan wydawniczy podobny do tego jaki znamy z Windows 7 to nowy Windows pojawi się w sklepach jesienią 2012 roku.

Źródło: Win Rumors

3 thoughts on “Windows 8 Milestone 3 Build 7989 w sieci

  1. @StrikerASD
    Jeżeli wolisz Open Source to nie rozumiem o co ci człowieku chodzi. Masz Linuksa i zostaw w spokoju Windowsa, nikt nie każe ci tego instalować. Jak chcesz pograć w gry to kup komputer od niemonopolistycznej firmy Apple! Na MacOS też wychodzą gry! Albo konsolę!
    Nikt nie każe ci używać Windowsa, masz jakiś problem z głową czy co, że nie rozumiesz tego?
    DirectX to akurat, śmieszny człowieku, błogosławieństwo dla GameDeveloperów, nie każdy ma ochotę tracić czas na wynajdowanie koła od nowa skoro jest gotowe, darmowe rozwiązanie problemów.

  2. Ja mam nadzieję, że jednak będzie to kompletna klapa i Microsoft poważnie na to ucierpi. Nie podobają mi się monopolistyczne zagrania tej firmy, jestem zdecydowanie za rozwiązaniami Open Source, a Microsoft psuje potencjał, jaki w tym tkwi poprzez wprowadzenie m.in. bibliotek DirectX i wielu innych swoich rozwiązań. Ale cóż, gdyby Microsoft pracował na bibliotekach open source, to miałby dużo mniej użytkowników.

  3. Zaczekam jednak na oficjalną betę, bo z tego co widzę w newsach buildy które do tej pory wyciekły nie różnią się wiele od Windows 7. W przypadku wycieków Windows 7 różnica w porównaniu z Vistą była sporo większa (zwłaszcza różnica wydajności). Myslę, że dopiero oficjalna beta pokaże faktyczny kierunek zmian w W8 m.in. pełny interfejs Metro moim zdaniem lepszy od interfejsu Windows 7 niemal identycznego z Vistą. Poza tym Windows 8 idzie w kierunku jednego systemu dla pecetów, tabletów i smartfonów. To będzie zasadniczy przełom znacznie przyspieszający rozwój systemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *