Windows Phone 7.8 otrzymał status RTM – wydanie jeszcze w grudniu?

Windows Phone 7.8 to prawdopodobnie ostatnia z głównych aktualizacji dla pierwszej i drugiej generacji sprzętu z systemem Windows Phone. Obecnie jednak Windows Phone 8 znajdziemy wyłącznie na nowym sprzęcie Nokii, HTC i Samsunga, dlatego miłą niespodzianką trzeba nazwać zapowiedź Windows Phone 7.8. Aktualizacja przyniesie nie tylko ekran startowy Windows Phone 8, tematy oraz dzwonki, ale także kilka innych funkcji “ósemki” na urządzeniach z Windows Phone 7.

Choć sprzęt Windows Phone 8 pojawił się w sklepach już jakiś czas temu, szczegóły dotyczące Windows Phone 7.8 i daty jego wydania były dość skąpe. Według najnowszych informacji, aktualizacja osiągnęła status RTM. Na niedawnym evencie dla deweloperów Microsoft i Nokia w Singapurze, pracownik Nokia, który pragnął zachować anonimowość, powiedział, że według dyrektora azjatyckiego oddziału spółki, Windows Phone 7.8 osiągnął RTM w zeszłym tygodniu.

Jeśli to prawda, możemy spodziewać się aktualizacji w ciągu najbliższych kilku tygodni. Te rewelacje zaprzeczają wstępnym wiadomościom podanym przez Microsoft. Aktualizacja miała się pojawić dopiero w 2013 roku. Według cytowanego źródła, z powodu zbyt zaawansowanej akceleracji sprzętowej w IE10, wersja WP 7.8 zaoferuje domyślnie przeglądarkę IE9.

Źródło: WPCentral

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *