Problem z kamerką internetową może być spowodowany przez Anniversary Update

webcam, kamerka internetowa

Anniversary Update wprowadziło sporo nowości do Windows 10. Nie wszyscy z aktualizacji są jednak zadowoleni. Już jakiś czas temu informowaliśmy o problemach z zawieszającym się systemem. Teraz dołączyły do nich niedziałające kamerki internetowe.

Problem wynika ze zmiany, jaką Microsoft wprowadził w aktualizacji. Urządzenia USB pozbawione zostały możliwości korzystania z MJPEG i H264. Wymuszane jest natomiast kodowanie YUY2.

Podczas wewnętrznych testów Microsoftowi umknęła jednak pewna usterka. Kamerka zawiesza się w trakcie próby skorzystania z MJPEG i H264, przez co użytkowanie urządzenia jest niemożliwe.

Problem dotyczy nie tylko konsumenckich wersji systemu, ale również biznesowych. Usterka występuje w wielu popularnych modelach kamerek internetowych, w tym tych produkowanych przez Logitecha.

Microsoft jest już świadomy problemu i pracuje nad jego rozwiązaniem. Wstępna łatka jest już gotowa i powinna zostać udostępniona na dniach wszystkim tym, którzy zainstalowani Anniversary Update.

Jeżeli nie chcemy czekać na oficjalną łatkę, już teraz można pozbyć się problemu, dodając pewien wpis do rejestru. Przed wykonaniem całej czynności warto jednak stworzyć punkt przywracania systemu.

Wystarczy otworzyć edytor rejestru, a następnie przejść pod ścieżkę HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ WOW6432Node\ Microsoft\ Windows Media Foundation\ Platform.

W kolejnym kroku tworzymy nową wartość DWORD o nazwie EnableFrameServerMode i przypisujemy jej wartość 0.

edycja rejestru - dword
Rozwiązaniem problemu może się okazać mała edycja rejestru

Źródło: Neowin  via Instalki / Foto: DGBury (Flickr)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *